16 lipca 2019 10 komentarzy Aktualności, Fotopułapki, Poradniki zakupowe

Fotopułapka S880G – jak działa w praktyce?

Fotopułapka S880G test

Czas na kolejny etap artykułu o znanej wam fotopułapce S880G – najpopularniejszym modelu na rynku fotopułapek. Cieszymy się, że pierwsza część artykułu spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Wiemy, że wielu z Was czekało z niecierpliwością na część praktyczną. I oto jest – zbiór zdjęć i filmów testowanych w Machovie u podnóża Gór Stołowych oraz…. na balkonie często odwiedzanym przez gołębie miejskie – zapewne dobrze znane wielu z Was.

Fotopułapka w lesie 

W lesie postanowiliśmy zarejestrować nasze wspinaczkowe próby na głazach. Okazuje się, że fotopułapka doskonale nadaje się do nagrywania przejść w boulderingu. Można zamontować ją w dowolnym miejscu, na wybranej wysokości drzewa. Dzięki kolorowemu ekranowi LCD, można podejrzeć czy kamera została zlokalizowana na odpowiedniej wysokości. O tym jak i gdzie zamontować fotopułapkę przeczytasz tutaj.

Ważna kwestia – jeśli zależy nam na nagrywaniu filmów, warto zastanowić się nad tym, jaki czas nagrywania ustawić. Podczas naszych testów nie zmieniliśmy podstawowego ustawienia 5 sekund nagrywania co w rezultacie doprowadziło do efektu widocznego na poniższych filmie w lesie (nagranie zostało sklejone z kilku 5 sekundowych sekwencji, w wyniku czego pomiędzy sekwencjami są około 1-2 sekundowe przerwy …) Na filmie widać również niedoskonałości wynikające z oświetlenia. Nie wpływa to jednak znacząco na ogólną widoczność obiektu na obrazie – jesteśmy w stanie zweryfikować postaci na filmie.

 

Czujnik fotopułapki S880G wrażliwy na ruch roślin i ptaków

Urządzenie S880G posiada 3-poziomowy zakres ustawienia czułości wyzwalania. Fotopułapka na balkonie miała ustawiony najwyższy poziom czułości. W rezultacie ruchy roślin, zarówno oddalonych o ok 1,5 metra jak i koron drzew ok. 8-10 metrów dalej wyzwalały nagrywanie wideo w fotopułapce. Minusem takiej sytuacji jest oczywiście nadpisywanie lub wysyłanie powiadomień mms z niepotrzebnymi danymi oraz szybsza utrata mocy baterii.

Aby uniknąć powyżej opisanej sytuacji – warto zastanowić się, czy po pierwsze najwyższy poziom czułości jest niezbędny w przypadku naszych działań. Przykładowo, jeżeli chcemy wykryć odwiedzającego naszą posesję intruza – jego wielkość i ruch zostaną wykryte przez czujnik ruchu nawet przy ustawieniu najniższego poziomu wrażliwości.

Jeżeli jednak zależy nam na zachowaniu wysokiej czułości urządzenia – warto przygotować otoczenie usuwając zbędne gałęzie, poruszające się trawy oraz inne drobne elementy znajdujące się w zasięgu czujnika.

Poniżej prezentujemy filmy i zdjęcia z fotopułapki – dla porównania pierwszy z nich o najniższej a drugi najwyższej rozdzielczości.

Film i zdjęcie w najniższej rozdzielczości: zdjęcie S88g wspinaczka

Film i zdjęcia w najwyższej rozdzielczości:

 

 

Fotopułapka S880G zdjęcia


Wysyłanie zdjęć za pomocą modułu MMS


Fotopułapka S880G świetnie sobie radzi z przesyłaniem zdjęć za pomocą modułu GSM.  Aby móc korzystać z możliwości przesyłu danych należy zakupić i zarejestrować kartę sim dowolnego operatora, a następnie skonfigurować ją pod wybrane numery telefonu, adresy e-mail lub serwer FTP. 

Konfiguracja fotopułapki

Jeśli etap konfiguracji mamy już za sobą – wkładamy kartę SIM do slotu w fotopułapce, a urządzenie samo odnajduje sygnał GSM i rozpoczyna wysyłanie powiadomień MMS. Należy pamiętać, że na ilość przesyłanych zdjęć ma wpływ zasięg w okolicy – dlatego wybierając kartę sim dobrze rozeznać się w możliwościach oferowanych przez operatorów danej sieci. 

Jeżeli ustawimy docelowo np. dwa numery telefonu dla przesyłu danych, urządzenie wysyła w kolejności MMS na pierwszy numer, następnie na kolejny – a dopiero potem wykonuje kolejne zdjęcie, wysyłając jak wcześniej na numery w wybranej kolejności.  Dopiero po przesłaniu danych na wszystkie numery telefonów, e-mail i serwery FTP, kamera ponownie wykonuje zdjęcie lub nagrywa film. Jeżeli zależy nam na jak najszybszym transferze danych – warto ustawić albo przesył na jeden wybrany numer telefonu, albo opcję przesyłania na serwer FTP.

Jeżeli nie wyczerpaliśmy Waszych pytań i wątpliwości co do urządzenia – piszcie śmiało, chętnie odpowiemy na interesujące Was kwestie.

Joanna Słodkowska

10 komentarzy do Fotopułapka S880G – jak działa w praktyce?

 1. aro66 pisze:

  Witajcie.
  S880g nie wysyła filmów ( zapisuje je tylko na karcie), wysyła tylko zdjęcia. Błąd w konfiguracji?

  • Monika pisze:

   Tak może to być błąd konfiguracji bądź też problem z zasięgiem sieci. Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem fotopułapek 52 346 64 64.

 2. Przemek pisze:

  Witam. Fotopułapka nie ujmuje obiektów w ciemności? Po wykonaniu zdjęcia (potwierdzonego dźwiękiem migawki) obraz to czarna plama – test wykonany w trybie konfiguracji urządzenia, po przyciśnięciu przycisku „ok”. Co może być przyczyną?

  • Joanna Słodkowska pisze:

   Panie Przemku, prosimy o kontakt z naszym serwisem fotopułapek, Tel.: +48 530 910 218
   Pozdrawiam!

 3. Admatu pisze:

  Moja fotopulapka ma ustawiona czułość na najniższa mimo to robi setki zdjęć na godzine

 4. Dariusz pisze:

  Moja dziala bardzo dobrze

 5. Monika pisze:

  S880G przestało wysyłać zdjęcia mimo, że jest zasięg, karta sim sprawna a w ustawieniach nie było nic zmieniane. Czego to może być wina?

 6. Czesław pisze:

  Mam takie pytanie: kamerka może być zasilana również z zasilacza 12V. Czy można w takiej sytuacji założyć w miejsce baterii akumulatorki i byłby one „doładowywane” przez zasilacz a w momencie zankiu zasilania zewnętrznego „przejmowały” zasilanie? Chodzi mi generalnie o taką sytuację aby to zasilanie wewnętrzne uruchamiało się wtedy, gdy zaniknie zasilanie zewnętrzne.

 7. Irek pisze:

  Witam jest możliwość uruchomienia takiej fotopułapki z programem secacom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *