21 kwietnia 2020 Komentarze (0) Bez kategorii

Fotopułapka z podglądem na żywo Ereagle E3

Fotopułapla Ereagle E3 z podglądem online

Ereagle E3 to innowacyjny model kamery leśnej online z modułem WiFi, umożliwiający zgrywanie i przeglądanie zarejestrowanych materiałów bez konieczności ściągania kamery z drzewa. Wystarczy podłączyć się do sieci WiFi, a następnie za pomocą aplikacji mobilnej Smart Detect uruchomić i podejrzeć aktualnie rejestrowany obraz wideo (szczególnie przydatne w przypadku badań ornitologicznych lub obserwacji ptasiarzy). Takie połączenie to również świetny sposób na wykonanie testowych zdjęć, ustawienie odpowiednich parametrów kamery czy też zarządzanie plikami.

Dlaczego trudno o fotopułapkę z podglądem na żywo na większych odległościach?

Bardzo często pytacie nas o fotopułapkę z podglądem filmów na żywo. Na rynku trudno o model, który pozwoliłby na zdalny monitoring jak w przypadku kamer wizyjnych. Dlaczego? Taka kamera wymaga zwykle dostępu do stałego zasilania i nadajników 4G. Niestety w lasach rzadko montuje się takie nadajniki ponieważ nie ma tam wystarczającej liczby potencjalnych użytkowników sieci.

Fotopułapki to niewielkie urządzenia, dedykowane do dyskretnej pracy w miejscach trudno dostępnych, gdzie trudno o transmisję obrazu w rozdzielczości HD. Ale kto wie, być może plan szerokopasmowego internetu, nad którym pracuje właściciel Tesli i SpaceX Elon Musk, sporo zmieni w tej materii i stanie się w odległej perspektywie alternatywą dla obecnych sieci naziemnych.

Ereagle E3 – dostęp do filmów za pomocą WiFi 

Naszą odpowiedzią na zapytania klientów jest innowacyjny model fotopułapki Ereagle E3Kamera ta pozwala na połączenie urządzenia ze specjalną aplikacją mobilną Smart Detect za pomocą sieci WiFi. W rezultacie możemy sprawdzać zebrane materiały oraz uruchomić nagrywanie wideo, które będzie widoczne bezpośrednio na naszym telefonie.

Ograniczeniem jest zasięg takiego monitoringu, wynoszący 25 metrów. Jednak w przypadku chęci obserwacji zwierzyny lub podejrzenia aktualnie zarejestrowanych danych, bez konieczności ściągania jej z drzewa – w zupełności taka odległości pozwoli nam na swobodne działanie.

Zdalny monitoring przez Wifi

Pilot zdalnego sterowania

Aby uruchomić tryb WiFi w fotopułapce, nie trzeba czynić tego bezpośrednio na urządzeniu, co miało miejsce w poprzedniej wersji tego modelu. Do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania, który z odległości do 60 metrów pozwoli na uruchomienie trybu testowego, trybu pracy oraz modułu WiFi.

Filmy w rozdzielczości Full HD 1080P / 30fps

Ereagle E3 to przede wszystkim doskonała jakość zdjęć i filmów. Urządzenie daje nam możliwość rejestracji wspaniałych nagrań w rozdzielczości Full HD 1080P / 30fps, opcjonalnie 1080P / 720P / 480P. Maksymalna długość rejestrowanego wideo wynosi 300 sekund. Nagrany zostaje również dźwięk (odgłosy lasu czy zwierząt). Równie imponujące są doskonałej jakości zdjęcia o rozdzielczości 4608×2592.

Skuteczna praca w ciągu dnia i nocy

Fotopułapka E3 świetnie radzi sobie o każdej porze dnia i nocy. Za dnia wykrywa ruch w otoczeniu w zaledwie 0,5 sekundy. Zasięg detekcji obiektu osiąga do 20 metrów. Dzięki skutecznemu czujnikowi PIR oszczędzamy również energię. W rezultacie nie musimy tak często martwić się o wymianę lub podładowanie akumulatorów – model zapewnia pracę w trybie czuwania nawet do 14 miesięcy.

Doskonały obraz nocą zapewnia oświetlacz podczerwieni dostępny w dwóch trybach: standardowym oraz ,,o zwiększonej mocy”. Ten drugi pozwala na zarejestrowanie obiektów oddalonych nawet o 30 metrów względem fotopułapki (przy czym warto pamiętać, że generuje on w tym czasie lekką poświatę).

Solidna obudowa i pamięć do 64 GB

Urządzenie Ereagle E3 charakteryzuje solidna obudowa chroniąca przed zanurzeniem w wodzie na głębokości do 1 metra, wilgocią oraz przed pyłem. Model posiada specjalne barwy kamuflujące, które pozwolą na dyskretny montaż kamery na drzewie, w zaroślach czy na słupie. Dzięki unikalnej konstrukcji tylnej części obudowy, zawierającej łuk z plastikową zębatką, fotopułapka solidnie przylega do drzewa.

Fotopułapka jest zasilana za pomocą 4 lub 8 baterii AA (1,2 V / 1,5 V / 3,7 V). W czasie czuwania może wytrzymać nawet do 10-14 miesięcy na 8 bateriach AA. Wszystkie materiały nadpisywane są na karcie pamięci o pojemności do 64 GB.

Kliknij i dowiedz się więcej o Ereagle E3

Joanna Słodkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *