29 marca 2021 Komentarze (1) Aktualności, Fotopułapki, Poradniki zakupowe

Fotopułapka z powiadomieniem na telefon – bezpieczeństwo i wygoda w jednym

fotopułapka z powiadomieniem na telefon

Włamania i kradzieże plasują się w czołówce najczęściej popełnianych przestępstw w Polsce. Nawet czujny właściciel nie zawsze jest w stanie ochronić swoją posesję lub działkę przed nieproszonymi gośćmi. Na terenach wiejskich dodatkowym problemem są dzikie zwierzęta, które w poszukiwaniu pokarmu niszczą pieczołowicie pielęgnowane uprawy. Jak chronić się przed szkodami? Prostym i skutecznym rozwiązaniem jest fotopułapka z powiadomieniem na telefon która przesyła nagrane materiały na odległość. Poznajmy tajniki działania tego rodzaju urządzeń i przekonajmy się, dlaczego warto w nie zainwestować.

Typy fotopułapek

Fotopułapki, czyli inaczej kamery leśne możemy podzielić na dwa typy: standardowe oraz z modułem łączności bezprzewodowej. Oba rodzaje działają na tej samej zasadzie – są wyposażone w czujnik PIR, który aktywuje rejestrację obrazu po wykryciu ruchu. Urządzenia mogą wykonywać zdjęcia, a niektóre również nagrywają filmy. Do ich standardowych cech należy zaliczyć również wydajne zasilanie zapewniające nawet kilkanaście miesięcy pracy, odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne, kamuflujący wygląd oraz możliwość nagrywania w nocy dzięki oświetlaczom podczerwieni.

Tym, co różni wymienione dwa typy kamer, jest opcja przesyłania danych na odległość, dostępna jedynie dla fotopułapek z modułem łączności bezprzewodowej. Nowoczesne rozwiązanie eliminuje konieczność częstego powracania do urządzenia w celu przejrzenia nagranych materiałów. W standardowych kamerach leśnych pliki są gromadzone jedynie na karcie pamięci i wymagają cyklicznego zgrywania na inne urządzenie. Dzięki funkcji zdalnego transferu możemy mieć do nich dostęp bez wychodzenia z domu.

rodzaje fotopułapek

Fotopułapka z powiadomieniem na telefon – jak działa?

Wśród modeli kamer transmitujących dane największą popularnością cieszą się fotopułapki z wbudowanym modułem GSM. Urządzenia te korzystają z ogólnodostępnej sieci telefonii komórkowej, dzięki czemu mogą przesyłać nagrane materiały w dowolne miejsce na świecie – jedynym warunkiem jest pozostawanie w zasięgu sygnału.

Aby móc korzystać z fotopułapki GSM, należy wyposażyć ją w zarejestrowaną kartę SIM, a następnie przypisać do niej numer telefonu lub adres e-mail, na który chcemy otrzymywać powiadomienia. Komunikaty najczęściej są wysyłane w formie wiadomości SMS lub MMS w momencie uchwycenia ruchu przez urządzenie.

Niektóre kamery dysponują także opcją zarządzania na odległość. Jednym z takich modeli jest mini fotopułapka SpyPoint Link-Micro 4G. Można sterować nią za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie, która daje dostęp do platformy z zapisanymi zdjęciami oraz pokazuje stan naładowania baterii, lokalizację urządzenia i warunki atmosferyczne panujące na miejscu. Warto również zwrócić uwagę na funkcję Buck Trucker – jej zadaniem jest sortowanie zdjęć i wskazywanie tych, na których została uchwycona zwierzyna.

Innym modelem z możliwością zdalnego sterowania jest fotopułapka GSM B1. Jej pracę możemy nadzorować poprzez wiadomości SMS. Kamera rejestruje wyraźny obraz nie tylko w dzień, ale także w nocy, co jest możliwe dzięki 40 diodom emitującym promieniowanie podczerwone. Zapisane zdjęcia oraz filmy są przesyłane na wskazany adres e-mail lub wybrany numer telefonu w formie wiadomości MMS.

Kamera leśna GSM – kiedy się sprawdzi?

Fotopułapka z modułem GSM to doskonałe narzędzie do nadzorowania terenu na odległość. Warto wybrać ją szczególnie wtedy, gdy chcemy mieć oko na działkę pod miastem, domek letniskowy czy drewno składowane pod gołym niebem. Dzięki funkcji przesyłania danych można na bieżąco reagować na ewentualne szkody lub kradzieże. Fotopułapka zarejestruje dowody działalności przestępczej, które będziemy mogli później wykorzystać w sądzie. W przypadku zniszczeń dokonywanych przez zwierzęta nagrany materiał pomoże nam dobrać odpowiednie zabezpieczenia terenu na przyszłość.

Profesjonalne fotopułapki GSM zapewniają niezwykłą wygodę użytkowania. Dzięki opcji przesyłu plików możemy być w dowolnym miejscu na świecie, a jednocześnie na bieżąco monitorować dany obszar. Wyeliminowanie konieczności ręcznego zgrywania plików z kamery gwarantuje również dyskrecję, co jest cenne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na skutecznym kamuflażu fotopułapki.

Aby zyskać kompleksowy nadzór na otoczeniem, warto postawić na kamerę leśną z funkcją nagrywania dźwięku. W taką opcję wyposażony jest model Ereagle E1S. Fotopułapka utrwala filmy w formacie 1920x1080P/30fps full HD i wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx. Dwustrefowa regulacja oświetlacza IR przekłada się na doskonałą jakość nagrań nocnych. Kamera przesyła uzyskane pliki za pomocą komunikatów MMS.

ereagle e1s z powiadomieniami mms

Joanna Słodkowska

Jeden komentarz do Fotopułapka z powiadomieniem na telefon – bezpieczeństwo i wygoda w jednym

  1. Monika pisze:

    a jak jest z przepisami wieszania fotopułapek w lesie przez amatorów?bo mi powiedziano,że muszę mieć zgodę lasów by nagrywać zwierzęta-tak powiedział łowczy-inny powiedział,że nie muszę to jak to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *