28 sierpnia 2019 Komentarze (0) Aktualności, Bez kategorii, Fotopułapki

Fotopułapki marki Reconyx – najlepszy wybór dla Nadleśnictw.

Kradzież drewna z lasu, podrzucanie śmieci czy podpalenia to sytuacje, z którymi na co dzień borykają się Nadleśnictwa w całej polsce. Kiedyś złapanie takiego delikwenta było kwestią szczęścia lub przypadku. Dziś coraz częściej zostaje przyłapany na gorącym uczynku. Wszystko za sprawą montowanych przez Nadleśnictwa fotopułapek – które wykrywają ruch a następnie wykonują zdjęcia służące jako dowód w sprawie.

Fotopułapka – skuteczny monitoring dla Nadleśnictw

Fotopułapki nazywane również kamerami leśnymi, doskonale radzą sobie w warunkach jakie oferują lasy. Nie potrzeba do ich działania stałego źródła prądu – wystarczą specjalne akumulatorki z możliwością wielokrotnego ładowania. Dzięki przemyślanym, kamuflującym barwom można sprytnie ukryć fotopułapkę pomiędzy drzewami lub na krzewach.

Doskonałym rozwiązaniem jest również moduł GSM pozwalający na przesyłanie zdjęć bezpośrednio na wybrane numery telefonów. Dzięki tej funkcji natychmiast po wykryciu ruchu zostajemy poinformowani o zaistniałej sytuacji za pomocą wiadomości mms.

Reconyx – marka dla wymagających

Marką której urządzenia doskonale sprawdzą się do wsparcia pracy Nadleśnictw jest Reconyx. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży kamer z czujnikami podczerwieni. Reconyx wyróżnia się na tle konkurencji wydajnością i niezawodnością swoich sprzętów – posiada produkty z najwyższej półki technologicznej. Aby przybliżyć Wam, co potrafią modele tej marki – zaprezentujemy poniżej kilka topowych modeli tej marki.

Reconyx XP9 Ultrafire

Fotopułapka Reconyx ultrafile

 

Pierwszy prezentowany model to fotopułapka Reconyx XP9 Ultrafire z niewidoczną diodą podczerwieni i zasięgiem nocą do 25 metrów. Urządzenie obsługuje karty pamięci do 512GB a maksymalna długość pojedynczego nagrania wynosi aż 10 minut. Reconyx XP6 Ultrafire umożliwia długotrwały monitoring lasów. Jest jednym z najwytrzymalszych urządzeń tego typu na rynku światowym. Model wykonuje do 20000 zdjęć po jednym ładowaniu, przy czym w trybie gotowości działa nawet przez 12 miesięcy. System dwóch obiektywów do pracy w ciągu dnia i w nocy gwarantuje zdjęcia dopasowane do oświetlenia zewnętrznego, bez konieczności używania mechanicznego filtra podczerwieni.

Dzięki funkcji dynamicznego obrazu wideo możesz zatrzymać automatycznie wideo po 3 sekundach braku aktywności. Po 27 sekundach braku ruchu urządzenie przechodzi w tryb uśpienia. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, baterie oraz pamięć urządzenia – a co najważniejsze usunąć ,,martwą przestrzeń” w większości sekwencji filmowych.

Przykładowe zdjęcia

Fotopułapka RECONYX XR6 ULTRAFIRE z zaawansowanym trybem filmowania

Reconyx XR6 Ultrafire nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. 24-bitowe, ulepszone audio-stereo z redukcją szumu wiatru. Reconyx XR6 nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Posiada 24-bitowe, ulepszone audio-stereo z redukcją szumu wiatru. Funkcja dynamicznego obrazu podobnie jak w przypadku modelu XP9 gwarantuje zatrzymanie wideo w przypadku braku aktywności – pozwalając na oszczędność pamięci oraz energii baterii.

Kolorowy wyświetlacz 2,4″ pozwala na odtwarzanie filmów z dźwiękiem i zdjęć bezpośrednio na urządzeniu. Wysoka jakość czujników wraz z oświetleniem nowej generacji gwarantuje wyjątkowo wyraźny obraz nocą sięgający nawet do 24 metrów.

Cechy fotopułapki dla Nadleśnictw Reconyx  XR6 Ultrafire

 • system dwóch obiektywów
 • ostrzejsze filmy lepszej jakości
 • funkcja dynamicznego video
 • obsługa kart o pojemności do 256 GB
 • do 24 metrów doświetlenia w nocy
 • nagrywanie dźwięków
 • ulepszone absorbery wilgoci

 

 

RECONYX HP2X HYPERFIRE 2 z największym zasięgiem nocą!

Reconx HP2X to model przystosowany do pracy w skrajnych temperaturach od -40°C do +60°C. Jego wyjątkowo solidna konstrukcja i specjalna obudowa zapewniają całkowitą wodoszczelność – dzięki czemu nie musimy obawiać się ulewnych deszczy czy przypadkowego upadku urządzenia do kałuży.

Model oświetla otoczenie w zasięgu do 45 metrów – co stanowi jeden z najlepszych wyników wśród fotopułapek dostępnych na rynku. Reconyx HP2X Hyperfire 2 obsługuje karty SD o pojemności do 512 GB. Zapisuje zdjęcia w jakości HD 3 Mpix oraz filmy w rozdzielczości 720P z dźwiękiem!

 Cechy fotopułapki HP2X

 • do 2 lat pracy w gotowości
 • doświetlenie w nocy do 45 metrów
 • czas wyzwalania zdjęcia 0,2 s
 • obsługa kart o pojemności do 512 GB
 • do 30 metrów zasięgu czujników
 • 5 lat gwarancji producenta
 • aplikacja MapView™
 • ulepszone absorbery wilgoci

Joanna Słodkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *