11 czerwca 2019 Komentarze (0) Aktualności, Bez kategorii, Fotopułapki

Gdzie i jak zamontować fotopułapkę?

montaż fotopułapki

Jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań brzmi: ,,Jak zamontować fotopułapkę”. W odpowiedzi przygotowaliśmy krótki artykuł specjalistyczny na temat mocowania fotopułapki. Podpowiadamy również, gdzie najlepiej zamontować fotopułapkę oraz dlaczego i kiedy warto rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów. Mamy nadzieję, że rozwiejemy tym samym wszelkie pytania i wątpliwości z Waszej strony. Przyjemnej lektury!

Gdzie zamontować fotopułapkę?

Zanim przystąpimy do montażu fotopułapki – musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania – gdzie i w jakim celu chcemy zamontować fotopułapkę. Pozwoli nam to wybrać najlepszą lokalizację, dzięki której kamera utrwali interesujące nas dane w postaci zdjęć i filmów. Poniżej opisaliśmy przykładowe miejsca, w których możesz zamontować fotopułapkę.

Montaż na słupie – rozwiązanie dobre w sytuacji, gdy w pobliżu nie ma dużej publiczności lub gdy zależy nam, by nasze urządzenie z zamierzenia było widoczne (np. w celu odstraszenia potencjalnego złodzieja). Maskowanie fotopułapek na słupie jest trudne – brak wielokolorowej roślinności czy liści utrudnia jej ukrycie. Jeśli jednak nie mamy wyboru – warto wybierać modele fotopułapek w kolorystyce zbliżonej do miejsca montażu.

Montaż na drzewie – to rozwiązanie dające szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o maskowanie urządzenia. Możemy przymocować kamerę do gałęzi czy pnia drzewa a następnie dyskretnie ukryć kawałkami gałązek, liści czy mchu.

Uwaga: montując fotopułapkę na drzewie należy pamiętać, aby nie zakryć czujnika i wyzwalacza. Należy również ustawić odpowiednią czułość detekcji i zwrócić uwagę na kołyszące się przed czujnikiem gałęzie i liście. W ten sposób zapobiegniemy niepotrzebnej reakcji urządzenia na najdrobniejszy ruch. Zdecydowanie lepiej ustawić kamerę w kierunku północnym, w miejscach nienasłonecznionych.

mocowanie fotopułapki

Montaż fotopułapki krok po kroku

Zanim przejdziemy do samego mocowania, warto sprawdzić czy fotopułapka jest gotowa do działania (czy włożyliśmy kartę SD i SIM oraz akumulatorki, skonfigurowaliśmy poprawnie urządzenie i uruchomiliśmy kamerę).

Mocowanie fotopułapki na słupie czy drzewie nie wymaga od nas szczególnych umiejętności. Większość urządzeń posiada w zestawie specjalny pasek mocujący, który pozwala z łatwością przymocować kamerę do wybranego obiektu. Najlepszą wysokością do montażu będzie 1,5 do 2 metrów. Dlaczego? Dzięki takiemu ustawieniu pole widzenia czujnika będzie znacznie większe od ,,martwego obszaru” – czyli przestrzeni, której nie widzi czujnik.

Wysokość montażu fotopułapki

Jak zamontować fotopułapkę

Akcesoria do montażu

Aby ułatwić mocowanie lub skuteczniej zabezpieczyć fotopułapkę – warto zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami, dedykowanymi dla wybranych marek. Należą do nich uchwyty mocujące, zapięcia do fotopułapek czy dodatkowe obudowy.

Uchwyt mocujący do fotopułapek Covert ułatwia mocowanie na drzewie, słupie lub na innym obiekcie. Dodatkowo za pomocą śrub można przymocować stopę uchwytu do płaskiej powierzchni.

Solidne zapięcie Master Lock Python Cable do fotopułapek Covert to kolejne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo naszej fotopułapki. Dzięki regulowanej długości możemy umieścić kamerę na pniu lub konarze o średnicy do 1,8m.

zapięcie do fotopułapki

Uchwyt do montażu fotopułapki Browning z uniwersalnym montażem 1/4″ 20 i ruchomym przegubem stabilizującym. Wykonany z wytrzymałej, stalowej konstrukcji odpornej na szkodliwe warunki atmosferycznej. Sprawdź na naszej stronie!

Mocujący uchwyt MA-360 do montażu modeli kanadyjskiej firmy SpyPoint. Montaż jest kompatybilny z kamerami leśnymi o standardzie ¼-20″. Pozwala na szybkie i łatwe zamontowanie urządzenia na drzewie oraz dowolną regulację położenia. Zobacz co potrafi! 

Obudowa do fotopułapek marki SpyPoint, została wykonana z odpornych na warunki zewnętrzne materiałów, dzięki czemu stanowi idealną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwierzętami czy niespodziewanym intruzem. Jej kamuflujące barwy doskonale współgrają z leśnym otoczeniem, drzewami czy porośniętymi krzewami i sprawiają, że naprawdę trudno ją dostrzec.

Akcesoria do fotopułapek
Joanna Słodkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *