Rok 2025 przynosi dynamiczny rozwój technologii optycznych, a marka AGM nie pozostaje w tyle, prezentując nową liniĘ termowizorów. AGM, znana z zaawansowanych rozwiązań i doskonałej jakości sprzętu, wprowadza urządzenia, które zaspokoją potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów nocnych obserwacji czy myślistwa. W tym artykule przyjrzymy się nowym modelom noktowizorów i termowizorów AGM na 2025 rok, ich kluczowym funkcjom oraz temu, jak wypadają w porównaniu z poprzednimi generacjami.
AGM Global Vision – słów kilka o marce
AGM Global Vision to dynamicznie rozwijający się lider w dziedzinie technologii noktowizyjnych i termowizyjnych, ceniony zarówno przez profesjonalistów, jak i entuzjastów. Firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym lunety, gogle, lornetki, lasery multispektralne, oświetlacze podczerwieni oraz systemy clip-on. Firma posiada biura w Arizonie, na Florydzie i w Teksasie, oferując wsparcie klienta, gwarancję oraz aktualizacje oprogramowania. Amerykańscy inżynierowie, związani wcześniej z projektem Armasight, dążą do bycia czołową firmą optoelektroniczną na świecie, oferując innowacyjne produkty noktowizyjne i termowizyjne dla szerokiego grona użytkowników, od profesjonalistów wojskowych, przez organy ścigania, po myśliwych i entuzjastów na całym świecie.
Jaką kamerę termowizyjną wybrać w 2025?
Wybór odpowiedniej kamery termowizyjnej to wyzwanie, zwłaszcza w czasach, gdy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a oferta urządzeń na rynku staje się coraz bardziej zróżnicowana. W 2025 roku firma AGM, jeden z liderów branży termowizyjnej, wprowadziła na rynek nową generację swoich urządzeń, które wyznaczają nowe standardy w tej kategorii. W artykule przyjrzymy się najnowszym rozwiązaniom technologicznym AGM – od podwójnych systemów optycznych, przez detektory o czułości poniżej 20mK, aż po zaawansowane opcje łączności i nagrywania. Odpowiemy na pytanie, która kamera termowizyjna najlepiej sprawdzi się w polowaniu, ochronie mienia, działaniach ratunkowych czy aktywnościach outdoorowych. Jeśli zastanawiasz się, jaką kamerę termowizyjną wybrać w 2025 roku, ten przewodnik pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.
Monokular termowizyjny AGM ReachIR LRF
ReachIR to nowa, wysokiej klasy seria ręcznych termowizorów obserwacyjnych. Wszystkie modele wyposażone są w detektor podczerwieni o rozdzielczości 12 mikronów oraz wyświetlacz OLED 1024×768, co zapewnia ulepszone odwzorowanie kolorów. Czujniki termiczne ReachIR charakteryzują się również najwyższą w swojej klasie czułością na temperaturę, osiągającą poziom poniżej 20 milikelwinów w całej rodzinie produktów. Dodatkowe kluczowe funkcje obejmują wbudowany dalmierz laserowy (LRF) o zasięgu 1000 metrów, solidną i trwałą obudowę oraz wyjmowaną, ładowalną baterię 18650. Urządzenia te mają także imponującą wodoodporność, co zapewnia użytkownikom spokój ducha podczas pracy w niemal każdych warunkach pogodowych. Nowe zoptymalizowane algorytmy przetwarzania obrazu dostarczają termowizorom wysoce zoptymalizowanych obrazów z wyjątkowymi szczegółami.
Wbudowana pamięć 64 GB w modelu ReachIR plasuje się w czołówce swojej klasy, a zaawansowane oprogramowanie obsługuje nagrywanie wideo i audio oraz wykonywanie zdjęć. Główne zastosowania tych termowizorów obejmują, ale nie ograniczają się do: polowań, działań służb porządkowych, akcji poszukiwawczo-ratunkowych, ochrony osobistej, działań na rzecz ochrony przyrody, przeciwdziałania kłusownictwu, biwakowania, wędrówek górskich oraz różnych zastosowań morskich.
Lornetka termowizyjna AGM ObservIR LRF
Lornetka AGM ObservIR LRF to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie i bogatych w funkcje urządzeń optycznych na świecie. Jej główna funkcjonalność opiera się na czułym detektorze termicznym 12 mikronów, który stanowi podstawę termicznego kanału obserwacyjnego. W przeciwieństwie do większości termicznych lornetek dostępnych na rynku, ObservIR LRF wyposażono również w cyfrowy kanał dzienno-nocny, co znacznie ułatwia identyfikację celów wykrytych w kanale termicznym. Zintegrowany dalmierz laserowy o zasięgu 1000 metrów wynosi możliwości lornetki ObservIR LRF na zupełnie nowy poziom. Dodatkowo urządzenie oferuje 64 GB wbudowanej pamięci i kompatybilność z Wi-Fi.
Monokular termowizyjny AGM SIDEWINDER
Monokulary Sidewinder zostały zaprojektowane z myślą o wszechstronnym zastosowaniu i doskonale sprawdzą się w takich aktywnościach, jak polowanie, ochrona gospodarstw/zwierząt hodowlanych, ochrona budynków, działania służb porządkowych, akcje poszukiwawczo-ratunkowe, żeglarstwo, biwakowanie i inne zajęcia na świeżym powietrzu. Seria AGM Sidewinder to najnowszy dodatek do najbardziej rozbudowanej na świecie oferty produktów termowizyjnych! Termowizor łączy łączy największy obiektyw z germanium z detektorem termicznym o rozdzielczości 340x lub 640x, 12 mikronów i czułości poniżej 20mK. Te elementy współpracują, zapewniając użytkownikom imponujący zasięg detekcji wynoszący aż 2600 metrów.
Sidewinder wprowadza również wiele nowych usprawnień, o które użytkownicy od dawna prosili. Ten ręczny monokular wyposażono w najbardziej czuły sensor termiczny na rynku, co pozwala uzyskać niezwykłą jakość obrazu oraz doskonałą widoczność szczegółów tła. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje wymienną, uniwersalną i ładowalną baterię 18650, zapewniającą do 5 godzin pracy. Całość zamknięto w nowej, wytrzymałej obudowie pokrytej gumową powłoką, która zwiększa trwałość i ochronę urządzenia. Imponuje częstotliwość odświeżania na poziomie 50 Hz, zdalne sterowanie przez apkę AGM Connect, klasyfikacja ochronna IP67, cztery palety kolorów i 5-letnia gwarancję producenta.
Celownik termowizyjny AGM CLARION 384
Model Clarion został zaprojektowany z wyjątkową precyzją, aby rozwiązać jeden z największych problemów, z jakimi zmagają się myśliwi nocni – wybór rozmiaru obiektywu i konfiguracji sensora, które zapewnią odpowiednie bazowe powiększenie optyczne i pole widzenia w zależności od potrzeb. Clarion eliminuje ten dylemat dzięki zastosowaniu podwójnego systemu optycznego, który pozwala mechanicznie przełączać się między obiektywem 25 mm a 50 mm. Ta funkcja umożliwia zmianę powiększenia i pola widzenia bez utraty rozdzielczości obrazu! W modelu Clarion 384 myśliwi nocni mogą korzystać z zalet obiektywu 25 mm, oferującego bazowe powiększenie 2x i szersze pole widzenia (10,5° × 7,9° lub 53 stopy na 100 jardach), a następnie szybko przełączyć się na obiektyw 50 mm, który zapewnia bazowe powiększenie 4,5x i węższe pole widzenia (5,3° × 4,0° lub 27 stóp na 100 jardach), co ułatwia precyzyjną identyfikację celu i celność strzału.
Ta elastyczność w podwójnym powiększeniu to nowy krok w rozwoju elektrooptyki, który zapewnia myśliwym możliwość dostosowania urządzenia do specyficznego terenu i rodzaju zwierzyny, niezależnie od tego, czy chodzi o dziki na wschodnich polach, czy kojoty na pustyniach zachodnich. Nowy design jest również wyposażony w najbardziej czuły sensor termiczny w swojej klasie, o imponującej czułości poniżej 20 milikelwinów.
Nasadka termowizyjna AGM RATTLER-C V2
Nowy AGM Rattler-C V2 35-384 to termowizyjny nasadkowy celownik wyposażony w czuły detektor termiczny o rozdzielczości 12 mikronów i czułości poniżej 20mk, co stawia go w czołówce branży. Te cechy zapewniają użytkownikom jedną z najlepszych jakości obrazu, jakie AGM kiedykolwiek zaoferowało, z zasięgiem detekcji wynoszącym do 1650 metrów. Rattler-C V2 zapewnia wyraźny obraz w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak ciemność, mgła, dym, kurz, deszcz, śnieg, las, czy w obecności kamuflażu. Nasadka termowizyjna Rattler-C V2 może być łatwo zamontowana przed celownikiem dziennym, błyskawicznie przekształcając go w urządzenie termowizyjne bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi czy dodatkowego sprzętu. Dzięki wymiennym i ładowalnym akumulatorom litowo-jonowym AGM Rattler-C V2 35-384 zapewnia do 11 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu (w zestawie znajdują się 2 akumulatory).
Możliwość podłączenia zewnętrznego powerbanku 5V za pomocą złącza USB-C dodatkowo wydłuża czas pracy urządzenia. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia przesyłanie obrazu na żywo oraz nagrywanie filmów i robienie zdjęć za pomocą aplikacji mobilnej. Rattler-C V2 to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy szukają wszechstronnego, łatwego w obsłudze i wydajnego sprzętu termowizyjnego do pracy w trudnych warunkach terenowych.
- Co zabrać ze sobą do plecaka na biwak? Skompletuj własny ekwipunek - 11 stycznia 2025
- Przegląd oświetlaczy podczerwieni dla noktowizorów. Jaki iluminator wybrać? - 10 stycznia 2025
- Nowe prawo łowieckie w Polsce, czyli co planuje rząd w 2025 r. - 1 grudnia 2024
Bądź na bieżąco