8 grudnia 2016 Komentarze (0) Aktualności, Bez kategorii, Latarki, Poradniki zakupowe, Sprzęt

Latarki LED marki Ledlenser — Twój świecący kompan

W 1994 roku dwaj bracia bliźniacy – Herald i Rainer Opolka postanowili rozpocząć produkcję latarek. Pierwszy prototyp urządzenia powstał w przydomowym garażu. Kapitał, który na samym początku wynosił zaledwie 100 marek, z biegiem kilku lat sięgnął kilku milionów euro. Największą popularność marka Ledlenser uzyskała dzięki stworzeniu światowego klasyka – niewielkiej latarki diodowej V8.

Obecnie latarki LED marki Ledlenser pokazują, że rzeczy, które jeszcze wczoraj wydawały się niemożliwe, dziś stają się rzeczywistością. Diody LED (Light Emitting Diode), to rozpędzone elektrony wytwarzające pod wpływem energii pozyskiwanej z baterii światło (fotony). Aby emitowane światło było bardzo wydajne, diody LED muszą być czyste i spełniać szereg wymagań. Ich trwałość jest aż 1000 razy większa od zwykłych żarówek. Tym, co wyróżnia diody od zwykłych żarówek, jest przede wszystkim ich długa żywotność. Energia, którą zużywają, jest prawie w całości przetwarzana na światło, dlatego są one przyjazne dla środowiska.

Niemiecka jakość

Wzorem, który inspiruje producentów do pracy nad jeszcze lepszą jakością światła emitowanego przez latarki, jest doskonałe światło słoneczne. Marka Ledlenser stawia sobie wysokie wymagania w odniesieniu do technologii, innowacji, obróbki, materiałów i długotrwałości. W procesie produkcji uwzględniane jest dobro środowiska, dlatego latarki buduje się w tzw. systemie modułowym. Pozwala to na wymianę poszczególnych elementów latarki, np. wylanych baterii, bez konieczności zakupu nowego produktu. Przyczynia się to zarówno do ochrony środowiska, jak i budżetu, którym dysponujemy. Indywidualne potrzeby użytkowników to największa motywacja do ciągłych zmian i nieustannego rozwoju marki. W zależności od tego czy zajmujemy się myślistwem, fotografią, łowieniem a może wspinaczką – inne cechy latarki będą dla nas istotne, dlatego firma Ledlenser stworzyła gamę produktów, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Inteligentna technologia Latarek LED

Tym, co zadziwia nawet specjalistów, jest opatentowany system ogniskowania. Wyjątkowa kombinacja reflektora i soczewki pozwala dopasować światło z niezwykłą wydajnością. Za pomocą ustawienia światła skoncentrowanego otrzymujemy długie i mocne światło. Opcja oświetlenia szerokiego zapewnia nam okrągłe światło powierzchniowe, które rozświetli znacznie szerszy obszar.

Latarki Ledlenser to wyjątkowo inteligentna technologia. Istnieją sytuacje, w których musimy działać szybko i potrzebujemy do tego błyskawicznie silnego światła, żeby wysłać wyraźny sygnał SOS na dużą odległość lub oślepić napastnika, nie narażając siebie. Mikro-kontrolery załatwią to bez trudu.

Dzięki możliwości zapisu programów świetlnych o różnych funkcjach nagłe sytuacje nie będą dla nas zaskoczeniem. Wystarczy, że użyjemy odpowiedniej kombinacji przycisków w celu uruchomienia funkcji, która w danym momencie jest nam potrzebna.

Latarki Ledlenser

Joanna Słodkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *