1 września 2015 Komentarze (1) Fotopułapki, Sprzęt

SpyPoint – fotopułapki dla myśliwych i służb leśnych

Fotopułapki to coraz popularniejsze narzędzie do monitoringu lasu. Wspomagają zarządzanie zasobami leśnymi, pomagają chronić las i dostarczają dowodów w sprawach sądowych. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów do naszej oferty trafiły fotopułapki kanadyjskiego producenta, marki SpyPoint. Dowiedz się jak mogą przysłużyć się myśliwym i  służbom leśnym.

Fotopułapki SpyPoint dla wymagających

Na rynku jest wiele fotopułapek, co wyróżnia te od firmy SpyPoint? Przede wszystkim najwyższej jakości proces produkcyjny i zero kompromisów podczas projektowania i wytwarzania. Szeroki wachlarz akcesoriów, które pozwalają na dostosowanie fotopułapek do naszych potrzeb. Oraz wiele unikalnych funkcji takich jak możliwość zarządzania fotopułapkami za pomocą tabletu GeoTab lub strony internetowej mySPYPOINT.com (wymagane opłacanie abonamentu) czy system I.T.T (Inteligentna Technologia Wyzwalania), który zagwarantuje doskonałe zdjęcia dla myśliwych. Najbardziej innowacyjną i ciekawą funkcją, którą może pochwalić się model TINY-WBF jest zdalne przesyłanie danych (na odległość do 75m) do osobnego modułu pełniącego rolę czarnej skrzynki gromadzącej nagrania i zdjęcia. Jest to przydatne szczególnie w tedy kiedy boimy się zniszczenia lub kradzieży fotopułapki i utracenia zapisanych tam zdjęć. Moduł czarnej skrzynki instalujemy osobno od kamery, w trudno dostępnym i skrytym miejscu. Zagwarantuje nam to bezpieczeństwo zebranych materiałów.

Kamera leśna TINY-WBF z modułem czarnej skrzynki

Kamera leśna TINY-WBF z modułem czarnej skrzynki

Z fotopułapek średniego szczebla polecam model FORCE-12 wyróżniający się szybkim czasem aktywacji – wynoszącym do 0,6 s, bardzo wysoką jakością robionych zdjęć, w rozdzielczości 12 megapikseli  oraz szerokim kątem widzenia czujników wynoszącym 55°. To świetne rozwiązanie dla wymagający użytkowników ze średnim budżetem. Modelem z wysokiej półki jest MINI-LIVE (na chwilę obecną będzie zastępowany wersją 4G) ze zintegrowanym modułem telefonii komórkowej GSM, umożliwia on wysyłanie zdjęć MMS na telefon, email lub platformę internetową mySPYPOINT. Jest to wygodne rozwiązanie dla myśliwych i instytucji chcących mieć aktualne informacje na temat wydarzeń w monitorowanym lesie czy łowisku.

Fotopułapka FORCE-12

Nowoczesny panel sterowania fotopułapką FORCE-12

Dla osób chcących mieć dobrą fotopułapkę w rozsądnej cenie, bez zaawansowanych funkcji proponujemy IRON-10. Model ten nie odstaje parametrami od swoich starszych braci. Oferuje wysokiej jakości zdjęcia w rozdzielczości do 10 megapikseli oraz nagrania w rozdzielczości HD. Niski pobór prądu, a co za tymi idzie długi czas czuwania oraz bardzo dobrej jakości zdjęcia powodują, że to dobry model dla obserwatorów przyrody, którzy posiadają ograniczony budżet.

Fotopułapka IRON-10 firmy SpyPoint

Fotopułapka IRON-10

Kończąc przegląd fotopułapek marki SpyPoint, nie można nie wspomnieć o jej najnowszym dziecku. Fotopułapka Smart-pro z systemem inteligentnego wyzwalania spustu migawki I.T.T. System ten posiada dwa profile działania. Feeder, który służy do robienia zdjęć przy paśnikach oraz nęciskach. Analizuje scenę i ogranicza liczbę zdjęć do tych, które będą zawierały nowe ujęcia i najwyższą ostrość. Oraz tryb trail, którego użyjemy na trasach przejścia zwierząt. Ograniczy to liczbę zdjęć do tych, na których znajdą się kolejne zwierzęta ze stada, oraz zmniejszy liczbę zdjęć rozmytych. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość nagrywania filmów z dźwiękiem. Smart-Pro to fotopułapka kierowana szczególnie do obserwatorów przyrody oraz myśliwych.

Fotopułapka Smart-Pro z inteligentnym spustem migawki

Fotopułapka Smart-Pro z inteligentnym spustem migawki.

Jakość zdjęć robionych przez fotopułapki SpyPoint można sprawdzić na stronie www.flickr.com/photos/spypoint/sets/ wystarczy wybrać interesujący nas model a tam zobaczymy  zdjęcia danej fotopułapki, wrzucone przez jej użytkowników.

Dostosuj fotopułapkę – akcesoria

Wyróżnikiem produktów dobrych producentów jest z pewnością możliwość dokupienia akcesoriów. Każde urządzenie elektryczne działa lepiej kiedy ma energię ;) Dlatego aby zadbać o energię fotopułapek SpyPoint oferujemy akcesoria przedłużające czas pracy. Podstawowym i zalecanym jest zestaw akumulatorów z montażem, w maskowanej obudowie z wytrzymałego tworzywa ABS. Zestaw taki wydłuża czas pracy i zmniejsza potrzebę doglądania sprzętu. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości powoduje, że jest to zakup bardzo opłacalny i zalecany dla kamer montowanych w rzadko odwiedzanych miejscach.

Zestaw akumulatorów do fotopułapek spypoint

Zestaw zasilania dodatkowego

 

Przedłużyć czas pracy może również panel słoneczny. Może zostać podpięty pod akumulatory zewnętrzne, lub pod samą fotopułapkę.

Panel słoneczny do fotopułapek SpyPoint

Panel słoneczny do fotopułapek SpyPoint

 

Zabezpieczenie drogich fotopułapek i cennych zdjęć to jedna z fundamentalnych rzeczy, o których użytkownicy zapominają. Z pomocą przychodzą zapięcia oraz obudowy do fotopułapek. Każda z rodzin fotopułapek w ofercie SpyPointa ma dopasowaną obudowę zapewniającą maksymalną ochronę przed aktami wandalizmu i trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Obudowy do fotopułapek SpyPoint

Dla każdej fotopułapki została przygotowana indywidualna obudowa.

Do dyspozycji oddano nam jeszcze uchwyt montażowy oraz dodatkowy bezprzewodowy oświetlacz IR.

Kamera leśna SpyPoint dla wymagających myśliwych

Jak wykorzystać funkcje fotopułapek SpyPoint w myślistwie, kontroli populacji, monitoringu nęcisk? Cały sezon powinien przebiegać według etapów:

  1. Rozpoznanie – zbadaj teren, znajdź miejsca żerowania zwierząt, widoczne trasy wędrówek, wejścia na polany, zagajniki, wodopoje.
  2. Przechwytuj zdjęcia – zainstaluj fotopułapki w najbardziej strategicznych miejscach. Na trasach wędrówek najlepiej zastosować fotopułapki z systemem informowania przez sieć GSM, będziesz na bieżąco wiedział gdzie, kiedy i jakie zwierzęta przemierzają łowisko.
  3. Zarządzaj swoimi fotopułapkami, zdjęciami i ich ustawieniami dzięki usłudze mySPYPOINT.com. Dostosuj ustawienia do wymaganych potrzeb. Przeanalizuj zebrany materiał.
  4. Zapoluj! – wykorzystaj wiedzę o zwierzętach z łowiska i zwiększ skuteczność odstrzału.
  5. Przeanalizuj – wykorzystaj zdjęcia i wiedzę w przyszłym sezonie. Więcej o tym poczytasz w naszym artykule: Jak zrobić użytek z ubiegłorocznych zdjęć.

Na straży lasu – fotopułapki jako oczy i uszy służb leśnych

Służby leśne powinny zaopatrywać się w fotopułapki z dodatkowym modułem czarnej skrzynki lub modułem GSM. W sytuacji ekstremalnej np. zniszczenia fotopułapki czy jej kradzieży, czarna skrzynka i przesył zdjęć przez sieć GSM zagwarantują bezpieczeństwu materiałów dowodowych. Fotopułapki stały się nieodłączną pomocą i środkiem ochrony lasów. Świetnie sobie radzą jako system alarmowy i dowodowy popełnianych przestępstw. SpyPoint wychodzi na przeciw służbom i wymagającym użytkownikom, tworząc fotopułapki z najlepszymi możliwymi parametrami w przystępnych cenach. Całą ofertę produktów SpyPoint mogą Państwo przejrzeć na stronie: SpyOptic.pl

Daniel Król

Jeden komentarz do SpyPoint – fotopułapki dla myśliwych i służb leśnych

  1. lesnik pisze:

    spypoint force 12 totalne dno w nocy robi zdjęcia kompletnie czarne ,brak ustawień podczerwieni .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *