2 maja 2024 Komentarze (0) Noktowizja, Sprzęt

Taktyczna noktowizja wojskowa od ACTinBlack

Noktowizja taktyczna ACTinBlack

Bardzo długo trzeba było szukać na europejskich rynku gracza w dzienie optoelektroniki, który w swojej ofercie miałby prawdziwe wojskowe rozwiązania noktowizyjne. I tak oto pojawiła się luksemburska firma ACTinBlack, która oferuje analogowe systemy noktowizyjne na bazie legendarnych konstrukcji PVS-14 wolne od ITAR.

Wojskowa noktowizja analogowa od ACTinBlack

Firma ACTinBlack (ACT) została założona w 2013 r. w Luksemburgu i od 2020 r. działa prężnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Celem nadrzędnym przyświecającym założycielom było opracowanie lepszych, lżejszych i bardziej skoncentrowanych na użytkowniku analogowych systemów noktowizyjnych. Wprowadzenie modelu DTNVG w 2016 roku zrewolucjonizowało światowy rynek lekkich gogli noktowizyjnych o militarnym profilu. Opatentowanie następcy, DTNVS, w 2020 roku stało się kamieniem milowym w linii produktów ACT, a noktowizory te odniosły natychmiastowy sukces wśród użytkowników wojskowych i organów ścigania na całym świecie. Wraz z otwarciem zakładu w Fort Worth w Teksasie ACT w 2020 roku stworzył zakład produkcyjny, aby wspierać amerykańskich użytkowników w najlepszy możliwy sposób i naprawdę dostarczać produkty ”Made in America„.

Noktowizja wojskowa ACTinBlack

Czym wyróżniają się noktowizory marki ACTinBlack?

Amerykański producent akcesoriów optycznych wyrobił sobie renomę solidnego gracza na rynku kamuflowanych kamer trailowych. W najnowszej ofercie 2024 tego producenta znajdziesz fotopułapki nagrywające filmy w 4K o rozdzielczościach matryc 26 i 24 MP, które charakteryzują zasięgi detekcji do 40 metrów i systemy podwójnych obiektywów. Większość modeli obsługuje zaawansowane karty pamięci do maksymalnej pojemności do 512 SDXC.

Taktyczne gogle noktowizyjne ACTinBlack DTNVS

Urządzenie DTNVS korzysta z innowacyjnych soczewek ocznych oraz obiektywów PVS-14, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb wzrokowych użytkowników. Dzięki możliwości regulacji, te soczewki pozwalają na optymalizację widzenia, które może ewoluować z biegiem czasu. Alternatywnie, w systemie DTNVS można stosować lekkie soczewki DEP Ether, które są o 30% lżejsze niż standardowe soczewki PVS-14, zapewniając większy komfort oraz lepszą izolację od zewnętrznych czynników po zogniskowaniu. Konstrukcja gogli DTNVS obejmuje przegubową obudowę z poliwęglanu wzmocnionego włóknem, co umożliwia ich składanie i minimalizuje przestrzeń zajmowaną przez urządzenie. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje większą swobodę i elastyczność w trudnych warunkach operacyjnych.

 

Gogle wojskowe noktowizor ACTinBlack DTNVS

 

Dodatkowo system pozwala na dodanie opcjonalnych zatrzaśników IPD, które ułatwiają utrzymanie konsekwentnego ustawienia przy każdym rozłożeniu i złożeniu gogli. DTNVS wyróżnia się także unikalnym wskaźnikiem poziomu baterii, który jest odporny na niskie temperatury i oferuje bardziej stabilny odczyt stanu naładowania niż konkurencyjne modele. Lampka wskaźnika informuje użytkownika, gdy pozostaje około 30 minut mocy baterii, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu do systemów, które mogą wykazywać nieregularne fluktuacje czasu pracy na jednym naładowaniu.

 

 

Sprzęt spełnia rygorystyczne normy MIL-STD-810G, co oznacza jego wyjątkową wytrzymałość np. na wilgoć, niskie temperatury czy wstrząsy. Gogle ACTinBlack DTNVS są wodoodporne i są w stanie przebywać 20 metrów pod wodą przez 2 godziny.

Kup gogle noktowizyjne ACTinBlack DTNVS w naszym sklepie: Spy-Optic.pl

 

Analogowy monokular noktowizyjny ACTinBlack THE 14

THE14 jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami typu PVS-14, optyką i lampami wzmacniacza obrazu, co czyni go nowym standardem dla monokularowych systemów noktowizyjnych bez konieczności wymiany istniejących akcesoriów.

ACTinBlack THE14 to najlżejszy monokular noktowizyjny kompatybilny z typem PVS-14 dostępny obecnie na rynku. Wytrzymała konstrukcja jest sprawdzona w warunkach bojowych i niezwykle trwała. Został zbudowany z myślą o walce i ekstremalnych operacjach w trudnych warunkach i środowiskach. ACTinBlack THE14 posiada wbudowany iluminator podczerwieni, pole widzenia na poziomie 40° i system obiektywu 26mm, F/1.2 (1-krotne powiększenie).

 

Noktowizor analogowy ACTinBlack T14 do zadań specjalnych

 

Monokular noktowizyjny THE  14 posiada w standardzie szereg istotnych dla operatora funkcjonalności tj. ręczną kontrolę wzmocnienia (MGC), automatyczne wyłączanie, zintegrowany system IR czy nowatorski wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii.

 

 

Monokular można zamontować do walki na dowolnym hełmie lub broni, przekształcając jego charakter z obserwacyjnego w bojowy. Sprzęt jest certyfikowany przez MIL-STD-810G pod względem środowiskowym, spadkowym i innych odpowiednich kryteriów.

Kup noktowizor ACTinBlack THE  14 w naszym sklepie: Spy-Optic.pl

Noktowizor ACTinBlack DTAMS/STAMS

System taktyczny DTAMS eliminuje potrzebę posiadania dwóch monokularów na mostku. Na dobre. Pozwala użytkownikowi na korzystanie z zalet analogowych gogli noktowizyjnych przy niskiej wadze, mając jednocześnie możliwość posiadania dwóch w pełni niezależnych monokularów.

 

Każdy z monokularów jest pełnowartościowy, kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami do optyki PVS14 i może być bezpośrednio montowany na mocowaniu typu Dovetail. Urządzenie charakteryzuje się powiększeniem 1x, polem widzenia 40° oraz zakresem regulacji dioptrii od +2 do -6. DTAMS/STAMS spełnia normy MIL-STD-810G, jest wodoodporne (do 20 metrów przez 2 godziny), a jego masa wynosi minimalnie 475 g.

Kup noktowizor analogowy DTAMS/STAMS w naszym sklepie: Spy-Optic.pl

 

Noktowizja od ACTinBlack
Daniel Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *