23 stycznia 2018 Komentarze (0) Aktualności, Poradniki zakupowe, Sprzęt, Wykrywacze metali

Wykrywacze metali i materiałów promieniotwórczych Vortex Sphinx.

Zastosowanie Vortex Sphinx

Zastosowanie Vortex Sphinx

W dzisiejszym świecie stosowanie materiałów promieniotwórczych nie jest już niczym zaskakującym. Można by rzec, że promieniowanie gamma przenika dziś każdy obszar ludzkiej działalności. Stosowane jest w medycynie, rolnictwie, przemyśle czy podczas badań naukowych. Niebezpieczne dla człowieka, często w nielegalnym obrocie. Czy obiekty radioaktywne można łatwo wykryć?

Głównym narzędziem zastępującym tradycyjne bramki kontrolne stały się ręczne detektory, wykrywające promieniowanie gamma. Wśród firm zajmujących się produkcją takiego sprzętu jest spółka JSC Selcom Security. Produkty tej marki oparte są na najnowocześniejszych technologiach cyfrowych, nowych rozwiązaniach w dziedzinie inżynierii oraz wysokiej jakości materiałach stosowanych w poszczególnych komponentach. Niezwykła precyzja i dbałość o najmniejsze elementy oraz wysoki poziom wykrywania to gwarancja pracy z wyspecjalizowanym i sprawdzonym sprzętem.  

Metal, karty SIM i obiekty radioaktywne w zasięgu wykrywaczy Vortex Sphinx…

Jednym z kultowych modeli marki Selcom Security jest ręczny wykrywacz metali Vortex Sphinx – o nowoczesnym designie i powierzchni detekcyjnej 16 cm. Urządzenie jest proste w obsłudze i nie wymaga przeszkolenia z użytkowania. Wykrycie przedmiotu metalowego komunikowane jest za pomocą alarmów: świetlnego lub dźwiękowego. Funkcjonalne zasilanie z akumulatora 9V pozwala na pracę urządzenia nawet przez 18 dni.

Nieco ulepszoną wersję poprzedniego wykrywacza stanowi model Vortex Sphinx S służący do wykrywania bardzo małych przedmiotów jak karty SIM czy igły. Wykrywa elementy z odległości 23 cm, sygnalizując ten fakt za pomocą alarmu świetlnego, dźwiękowego lub wibracyjnego. Po 8 minutach urządzenie wyłącza się automatycznie, przyczyniając się do znacznej oszczędności energii.

Sphinx RD to wykrywacz dedykowany do wykrywania materiałów radioaktywnych. Pomaga też w wykrywaniu metali żelaznych i nieżelaznych. Przeznaczony do stosowania w wojskowych jednostkach, podczas prac archeologicznych, dla służb kontroli celnej oraz w przemyśle jądrowym. Wyposażony w dyskretny alarm wibracyjny, informujący o wykryciu radioaktywnego obiektu. Wydajne zasilanie pozwala na nieustanną pracę do 14 dni. Prosta obsługa i ergonomiczny kształt sprawiają, że jego użytkowanie to czysta przyjemność.

wykrywacz metali vortex
Joanna Słodkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *