Monokular noktowizyjny Armasight Spark-G CORE z montażem na głowę

 • nowatorska technologia CORE
 • wielozadaniowy charakter działania
 • opcja montażu na głowie
 • możliwość korzystania bez użycia rąk
 • wysoka rozdzielczość do 70 linii/mm
 • amerykański producent Armasight

Więcej szczegółów

Cena: 3 049,00 PLN brutto

Armasight

Armasight to młoda, amerykańska firma, której znakiem rozpoznawczym są wyspecjalizowane systemy elektroniczno-optyczne. Mimo niewielkiego stażu, firma... Czytaj więcej

Nowatorski noktowizor Armasight Spark-G CORE z systemem montażowym na głowę

Noktowizor Armasigh Spark-G CORE™ robi dobre wrażenie już po wyjęciu z pudełka. Zwarta i solidnie zaprojektowana obudowa sugeruje, że jest to sprzęt o wytrzymałej konstrukcji. Unikatowa technologia CORE™ łączy cechy noktowizorów generacji 1 i 2, co sprawia, że urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających noktowizora o bardzo dobrych parametrach w przystępnej cenie.

Armasight oferuje własne rozwiązanie udoskonalające wzmacniacz obrazu w technologii CORE™ (Ceramic Optical Ruggedized Engine), która charakteryzuje się brakiem płytki mikrokanalikowej MCP. Jednak to, co jest najbardziej istotne w konstrukcji noktowizora Spark to zastąpienie szklanego rdzenia wzmacniaczami, zbudowanymi z trwałego materiału ceramicznego. Zastosowane tworzywa ze stopów metali stosowane są w urządzeniach generacji 2 i 3. Zaimplementowanie tej unikatowej technologii eliminuje zniekształcenia obrazu pojawiające się na krawędziach, a także znacząco podnosi czułość na światło, zwiększając przy tym rozdzielczość oferowanego obrazu – aż do 70 linii/mm! 

Noktowizor Armasight Spark CORE ze zwiększoną rozdzielczością Noktowizor w nowatorksiej technologii CORE Noktowizor odporny jest na trudne warunki pogodowe Kompatybilny z zewnętrznym oświetlaczem podczerwieni Armasight IR810


Noktowizor cechuje się lepszymi parametrami technicznymi niż większość podstawowych noktowizorów generacji 1 i 1+, zachowując przy tym atrakcyjną cenę w stosunku do droższych i bardziej profesjonalnych modeli drugiej generacji. Model Spark-G wyposażono w regulowany obiektyw z powiększeniem 1× o ogniskowej 35 mm i świetle 1,7. Kąt widzenia zwiększono do 30° a głębię ostrości do 25 cm do nieskończoności, co znacznie usprawnia prowadzenie obserwacji w terenie. Do noktowizora można podłączyć opcjonalną optykę z powiększeniem 3×, która zapewnia łatwą obserwację na średnich i dużych dystansach. Konstrukcja szklanych elementów optycznych z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną zapewnia bardzo wyraźny i niezniekształcony obraz. Amerykański producent wyposażył urządzenie we wbudowany oświetlacz podczerwieni (system Total Darkness), który zapewnia widoczność na ok. 60 metrach.

Opis

Noktowizor Armasight Spark-G jest również kompatybilny z zewnętrznymi iluminatorami podczerwieni średniego i bardzo dalekiego zasięgu, które w szybki i łatwy sposób montuje się na jednej z szyn Picatinny. Zastosowana w oświetlaczu silna dioda UV, w zależności od panujących warunków atmosferycznych i wersji, zwiększa efektywne oświetlenie od 300 do 1200 metrów (opcja z telekonwerterem). Spark-G nie posiada funkcji automatycznego wzmocnienia światła (Automatic Brightness Control), która zabezpiecza przetwornik obrazu przed możliwym uszkodzeniem na skutek działania zbyt silnego światła oraz chroni użytkownika oślepianym przez zbyt silny rozbłysk światła.

Brak ten rekompensuje jednak stosunkowo niska cena, uniwersalność zastosowania, a także wzmacniacz obrazu w unikalnej technologii CORE™. Aby nie uszkodzić noktowizora, wystarczy pamiętać jedynie o tym, aby unikać bezpośredniego kontaktu urządzenia ze źródłem silnego światła.

Noktowizor z mocowaniem na głowę

Różnorodność zastosowania, a także mnogość akcesoriów sprawia, że gogle noktowizyjne Armasight Spark-G CORE™ wybierane są zarówno przez hobbystów jak i doświadczonych użytkowników z branży. Możliwość zamocowania noktowizora na głowie usprawnia prowadzenie obserwacji w warunkach terenowych, gdzie liczy się duża mobilność i ergonomiczne rozwiązania. Noktowizor zasilany jest energooszczędnymi bateriami typu CR123, które gwarantują do 40 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia bez włączonego oświetlacza podczerwieni.

Mocowanie umożliwia zamontowanie noktowizora Armasight Spark-G CORE bezpośrednio na kask, zapewniając komfort użytkowania sprzętu. Prosty i intuicyjny montaż umożliwia użytkownikowi obsługę noktowizora beż użycia rąk. Ma on również możliwość wyregulowania jego położenia, tak aby osiągnąć najlepszy punkt widzenia, a jeśli noktowizor nie jest już potrzebny wystarczy odchylić go w górę.

Cechy noktowizora Armasight Spark-G CORE

 • wzmacniacz obrazu generacji CORE
 • różnorodność zastosowania: montaż na głowę lub kask
 • możliwość zamontowania kamery i celownika optycznego
 • możliwość podłączenia szklanej optyki o powiększeniu 3x
 • pełna kompatybilność z oświetlaczem podczerwieni dalekiego zasięgu
 • wbudowany oświetlacz podczerwieni Total Darkness
 • zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne, wodę i mgłę
 • 24 miesięczna gwarancja producenta

Monokular noktowizyjny z montażem na chełm

Wzmacniacz obrazu: Generacja CORE
Rozdzielczość wzmacniacza: 60-70 linii/mm
Fotokatoda: CORE
Rozdzielczość matrycy: 60-70 linii/mm
Rodzaj matrycy: CMOS
Obiektyw: 35mm, F/1.7
Powiększenie optyczne: 1x
Opcjonalne obiektywy: 3x, 3x A-Focal
Kąt widzenia obiektywu: 30°
Głębia ostrości: 1m do nieskończoności
Regulacja dioptrii: od -5 do +5
Oświetlacz IR: Wbudowany
Wskaźnik stanu IR: Tak, dioda LED
Powłoka antyrefleksyjna: Wielowarstwowa
Ekran: n/d
Wyjście video: n/d
Zdalne sterowanie: Nie
Wskaźnik stanu baterii: Tak, dioda LED
Zasilanie: 1× CR123A 3V
Czas pracy: - z oświetlaczem IR- do 8 h
- bez oświetlacza IR - do 40 h
Maksymalna energia pocisku: .308 Winchester, ok 3600J
Obudowa: tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym,
Inne: Możliwość montażu na broni z użyciem adaptera AIM-PRO
Temperatura pracy: od -40°C do +50°C
Temperatura przechowywania: od -50°C do +70°C
Gwarancja: 2 lata
Wymiary: 159 × 49 × 82 mm
Waga: 0,37 kg
 • Noktowizor Armasight Spark z technologią CORE™
 • Mocowanie na głowę GoogleKit #1
 • Bateria CR123A
 • Osłona obiektywu
 • Oryginalny pokrowiec
 • Instrukcja obsługi PL
 • Gwarancja - 24 miesiące

Prezentacja modelu Armasight Spark CORE G

Proponowane Akcesoria

Dodana przez: :

Tytuł : gen 1+ < CORE
Opinia : Zdecydowanie lepiej kupić CORE niż gen1, jakość obrazu niebo a ziemia, czuć, że wydało się pieniądź na coś co działa i się przydaje. Następny zakup: Generacja 2+ / 3+
(Monokular noktowizyjny Armasight Spark-G CORE z montażem na głowę )
Raportuj nadużycieRaportuj nadużycie

Dodana przez: Mariusz G. :

Tytuł : Jak tanio to tylko core
Opinia : Miałem gen 1 i nie polecam, w porównaniu do CORE to warto dopłacić tego tysiaka - dwa i mieć sprzęt który się rpzyda. Zdecydowanie polecam, sprzęt militarnej klasy. Używam do łapania kłusowników po lasach :)

Raportuj nadużycieRaportuj nadużycie

Dodana przez: Zygmunt W. :

Tytuł : komunikat od przyszlego klienta
Opinia : Kawał dobrego sprzetu za w sumie nie wielkie pieniadze. Znajomy zakupił jakis czas temu i teraz ja sie rozladam za czymś w generacji 2+ też od Armasight. Co mogliby Panstwo doradzic z monokularow? Pozdrawiam

Raportuj nadużycieRaportuj nadużycie

Dodaj swoją opinię !

Inne produkty w tej samej kategorii:

 • Gogle noktowizyjne PVS-7 GSCI z oświetlaczem podczerwieni

  Gogle noktowizyjne PVS-7 GSCI z oświetlaczem...

  17 999,00 PLN Zobacz
 • Militarne gogle noktowizyjne Electrooptic Nivex generacji 2+ i 3

  Militarne gogle noktowizyjne Electrooptic...

  18 599,00 PLN Zobacz
 • Gogle noktowizyjne Armasight Nyx-7 Gen 2+ z mocowaniem na głowę

  Gogle noktowizyjne Armasight Nyx-7 Gen 2+ z...

  9 499,00 PLN Zobacz